вівторок, 28 листопада 2023 р.

День Червоної планети

     28 листопада проводиться День Червоної Планети. День Марса відзначають в день запуску космічного корабля Mariner, який відбувся в листопаді 1964 року. Вже 14 липня 1965 він перебував в 6,118 милях від Марса. Ці листопадові заходи у третьої декаді місяця мають традиційний щорічний характер.

    Марс вдвічі менший за Землю і названий на честь римського бога війни, є четвертою планетою від Сонця в нашій Сонячній системі. Марс також відомий як "Червона планета", тому що він червоний! Цей фірмовий колір походить від великої кількості хімічної речовини, що називається оксидом заліза (або «іржею», як ви знаєте) у його породах та ґрунті. Вітер роз'їдав поверхневі скелі та ґрунт, а древні вулкани викидали залізо, розносячи його по всій планеті.

 У планети є два астероїдоподібні супутники, званих Фобос і Деймос. За даними НАСА, оскільки їх склад схожий на склад астероїдів, виявлених в інших місцях Сонячної системи, більшість учених вважають, що гравітація Червоної планети давно захопила місяця і змусила їх вийти на орбіту. Але в Сонячній системі у Фобоса досить короткий термін життя. Приблизно через 30-50 мільйонів років Фобос вріжеться в поверхню Марса або розірветься на частини, тому що припливна сила планети виявиться занадто великою, щоб чинити опір їй.

Цікаві факти про Марс
  • Марс називають Червоною планетою через червонуватий відтінок поверхні. Такий колір їй надає мінерал, оксид заліза маггеміт.

  • Марс – четвертий за віддаленістю від Сонця. За розмірами – сьомий у Сонячній системі. Маса Марса – 10,7% маси Землі. За лінійним розміром він майже вдвічі менший за нашу планету.

  • Температура на Марсі коливається від -153 градусів Цельсія на полюсах взимку і до +20 градусів влітку на екваторі.

  • Одна з теоретичних можливостей "розігріти" Марс, яку обговорюють вчені, – атомне бомбардування планети.

  • Рік на Марсі становить 686 земних діб, сонячна доба – 24 години 39 хвилин.

  • Атмосфера Марса на 95,32% складається з вуглекислого газу, на 2,7% – азоту, 1,6% – аргону. Кисню – всього 0,145%. Для порівняння, в атмосфері Землі – 78% азоту, 21% кисню, 1% аргону і 0,03% вуглекислого газу.

  • Гравітація Марса в два з половиною рази слабкіша, ніж на Землі.

  • Гора Олімп на Марсі – найвища в Сонячній системі, її висота – 27,4 кілометра.

  • Марс, поряд з Місяцем, – найвірогідніший кандидат на заснування колонії людей в доступному для огляду майбутньому. Шлях до Марса вимагає найменших енергетичних витрат, якщо не брати до уваги Венеру. Людина не може прожити на поверхні Марса без захисного костюма, проте, порівняно зі спекотними Меркурієм і Венерою, позбавленими атмосфери Місяцем і астероїдами та холодними зовнішніми планетами, умови на Марсі набагато більше придатні для освоєння.



Немає коментарів:

Дописати коментар

  Великдень - одне із найбільших християнських свят, яке в нашій країні святкують із Х століття. Це свято повязане із різнокольоровими писан...